Тарування Цистерн

Заказать
Цена: по запросу

Моніторинг резервуарів для зберігання нафти і нафтопродуктів

Рішення

Скануючий тахеометр Trimble SX10

ПЗ Trimble RealWorks Advanced - TankEdition

Нівелир Trimble DiNi 0.7

ПЗ Trimble Business Center

Приклад проекту

Моніторинг резервуарів для зберігання нафти і нафтопродуктів методами наземного лазерного сканування

Безпечна експлуатація нафтоналивних резервуарів, наприклад резервуарів вертикальних станцій (РВС), має на увазі регулярні інспекції конструкції на перевірку відповідності вимогам, визначених в нормативних документах. Резервуари для зберігання нафти і нафтопродуктів відносяться до об'єктів підвищенної екологічної небезпеки, оскільки працюють в складному напружено-деформованому стані, що обумовлений одночасною дією гідростатичного тиску нафтопродукту, що зберігається, значного перепаду температур, вітрового і снігового навантаження, нерівномірними опадами і сейсмічними явищами.

Методами класмчної геодезії отримати потребуємий об'єм якісної і кількостної інформації в короткі строки неможливо, але лазерне 3D сканування дозволяє вирішувати такі задачі максимально ефективно.

Нормативно-правова база на сьогоднішній день дозволяє використовувати методи наземного лазерного сканування (НЛС) для виконання точних вимірювань РВС, наприклад визначення відхилень вертикальних утворюючих і поясів резервуару. Методи НЛС мають ряд суттєвих переваг, в порівнянні з ьрадиційними методами деформаційного мониторинга, наприклад з застосуванням тахеометра для зйомки характерних точок конструкції. Методи НЛС дозволяють суттєво скоротити трудоємність процесу вимірювань і підвищити точність:

 • Висока деталізація і точність данних
 • Низька частка польового етапу в загальних трудовитратах
 • Висока ступінь автоматизації, що практично виключає вплив суб“єктивних факторів на результат лазерного сканування
 • Перехід до роботи з високоточною моделью 3D резервуара

Рішення Trimble

Корпорація Trimble, є однією з найбільших світових виробників обладнання і програмного забезпечення в області точних геодезичних вимірювань, в тому числі постачальником спеціалізованих рішень для задач деформаціонного мониторинга резервуарів. Рішення Trimble для мониторинга РВС методами лазерного 3D сканування може включати наступні компоненти:

 • Скануючий тахеометр Trimble SX10 - 3D сканування резервуара; вимірювання осадкових марок; розвиток знвмального обгрунтування
 • Цифровий нівелір Trimble DiNi 0.7 - геометричне нівелювання грунтових реперів і осадкових марок
 • Програмне забезпечення Trimble Business Center - урівнення опорної мережі і хмар точок, створення топографічних матеріалів
 • Програмне забезпечення Trimble RealWorks Advanced - Tank Edition - обробка хмар точок лазерного 3D сканування, ввимірювання параметрів резервуара і визначення їх відхилень, формування інспекційних звітів.

Скануючий тахеометр Trimble SX10 є одночасно дальнобійним сканером і високоточним роботизованим тахеометром, з можливістю дистанційного керування зйомкою.

Trimble SX10 дозволяє об'єднувати високоточні геодезичні вимірювання і данні 3D сканування високої щільності, а також здійснювати прив“язку опорних точок сканування в необхідну систему координат одразу під час виконання робіт.

Такий підхід дозволяє виключити помилки і підвисити швидкість і точність виконання робіт. Хмари точок з“являються одразу в системі координат користоувача, тим самим не потребують подальшої регистрації сканів і контролю перекриття між ними, а також не потребують цілі і марки. Функція виділення ділянки сканування дозволяє виділити сканування тільки необхідних ділянок і оптимізувати час роботи.

Дальність сканування до 600 м вимірювань без відбивача до 800 м, при міліметровій точності, а також температурний режим від - 20 С до + 50 С є хорошими галузевими показниками.

 Програмний модуль Trimble RealWorks Advanced - Tank Edition є спеціалізованим модулем в пакеті програм Trimble RealWorks і призначен для створення 3D моделі резервуара за хмарами точок і обробки вимірювань при деформаційному моніторинзі РВС. Данна модель дозволяє автоматично класифікувати нафтові резервуари з їх елементами по данним лазерного сканування і проводити вимірювання параметрів резервуара:

- відхилення від вертикалі;

- базова висота;

- нахил резервуара;

- ухил вимощення;

- горизонтальність окрайки;

- аналіз дефектів поверхні резервуара

також автоматизує підготовку стандартизованих звітів по результатам моніторинга, у відповідності з міжнародними вимогами.

Trimble SX10 - універсальний високоточний інструмент, що об'єднує функції швидкого сканування, геодезичних вимірювань і записи з каліброваних зображень і панорам

 • Дальність сканування 600 м, швидкість 26,600 Hz, найвузкіша пляма лазера - розбіжність 14 мм на 100 м
 • Технологія Trimble Lightining 3DM для високоточних тахеометричних вимірювань до 800 м без відбивача і високошвидкісного 3D сканування
 • Температурний режим від - 20 С до + 50 С
 • Повна інтеграція з технологічними процесами програмного забезпечення Trimble Access і Trimble Business Center