Автомобільне 3D Сканування

Заказать
Цена: по запросу

Система Trimble MX2 - дозволяє здійснювати збір і візуалізацію просторових данних. Призначена для трьохвимірного картографування місцевості і інженерних споруд, топографічної зйомки і рішення інжинірінгових задач.

Система Trimble MX2 встановлюється на будь-якому транспортному засобі (рис 1-2), наприклад, на автомобилі. При русі автомобіля одночасно виконується сканування прилеглої території і позиціонування траекторії руху, що забезпечує отримання трьохвимірного масиву точок лазерних відображень з їх просторовою прив“язкою (геопросторові данні). За рахунок суміщення геопрострових данних, отриманих системою Trimble MX2, з технологіями цифрової фотограметрії, точного супутникового позиціонування, моделювання рел“єфу, аналізу знімків, обробки польових данних в офісних програмах, досягається комплексне рішення для перетворення геопросторових данних в геопросарову інтелектуальну інформацію. Отримані таким чином трбохвимірні інформаційні моделі дозволяють підвищити продуктивність і якість прийняття рішень для різних користувачів, включаючи вишукувальні, проектні, будівельні і ГІС орієнтовані сервісні компанії, державні і муніципальні організації, комунальні і транспортні підприємства.

Для виконання робіт достатньо двох виконавців: водія і оператора

Оператор розташовується всередені автомобіля і керує роботою системи за допомогою програмного забезпечення, встановленого на ноутбук. Окрім цього, в автомобілі розміщується невеликий інтерфейсний адаптер, розміром зі смартфон.

Області застосування

Результатом мобільного лазерного сканування є, перш за все, "хмари точок" у кольорі і фотозображення. "Хмари точок" можна переглядати у безкоштовній програме Free Trident Viewer, за ними можна будувати окремі перерізи і цифрові моделі рел“єфу. Передбачен перегляд панорамних фотозображень при інспектуванні. Отримані в результаті сканування данні можна використовувати при створенні і веденні ГІС проектів. Усе це і визначає області застосування системи Trimble MX2.

Зйомка автомобільних доріг

Найрозповсюдженішим застосуванням системи є зйомка протяжних лінійних об“єктів, наприклад автодороги ЛЕП

"Хмари точок" містять лазерні відображення дорожного полотна і об“єктів прилеглої інфраструктури у полосі зйомки. Данні можна використовувати задля мети інвентарізації придорожних об“єктів (рис 4), оцінки якості розмітки дорожного полотна (рис 5), створення топографічної основи перед реконструкцією або  при виконанні виконавчої зйомки.

(у ключі будівництва автодоріг в Україні, и виділеного кредитування, перспективи роботи з підрядниками будівельниками доріг дуже високі)

Серед переваг такої зйомки: висока продуктивність польових робіт, відсутність необхідної зупинки на дорозі, підвищення безпеки робіт, збір інформації про стан об“єктів інфраструктури, можливість проведення вимірювань до будь-якого об“єкта в "хмарі точок",

 

 перегляд панорамних фотоматеріалів, вимірювання висот прольотів мостів і інших габаритів (рис 6.), фіксація і координування усієї дорожньої ситуації.

 

Визначення об“ємів земельних робіт і обчислення залишків сировини в кар“єрах.

Метод мобільного сканування дозволяэ швидко отримати "хмару точок" насипу (або виїмки) з метою визначення форми, об“єму і моніторингу можливих змін. Данні сканування у вигляді файлу в форматі LAS експортуються в програму Trimble Business Center, що широко використовується на практиці, де можна провести їх аналіз, побудувати горизонталі і розрахувати об“єм. Слід зазначити, що система мобільного сканування Trimble MX2 добре захищна від зовнішніх впливів, характерних для кар“єрів і гірничих виробітків. Ступінб пиловологозахищеності прилода складає IP 65. Для максимальної продуктивності можна використовувати режим зйомки RTK - це зменшує об“єм камеральних робіт і знижує строки отримання кінцевої продукції.

 

Моніторинг стану залізничних шляхів

Конструкція сканера Trimble MX2 дозволяє встановлювати його на залізничні поїзди, що використовується для стану діагностики залізничного полотна. Разом з "хмарою точок" лазерних відображен завжди доступні цифрові фотозображення для візуального контролю.

Система дозволяє виконувати швидку зйомку елементів залізничного полотна та прилеглих об“єктів інфраструктури для вирішення різноманітних задач: планування переміщення важких великогабаритних вантажів, відстеження осьової лінії, перегляд відео по усьому маршруту руху, ведення оновлень і поповнення бази данних про придорожні об“єкти інфраструктури, вимірювання габаритів контактної мережі і визначення прольотів висот мостів і естакад, побудова поздовжніх профілів і поздовжніх перерізів.

Переваги технології мобільного лазерного сканування.

Trimble MX2 розширює можливості спеціалістів, що працюють з геопросторовими данними, так як система характеризується операційною сумісністю і унівкрсальним доповненням до сімейства мобільних систем збору данних компанії Trimble, простотою у використанні, високою продуктивністю і привабливим співвідношенням ціни і якості.

З її допомогою можлива ефективна реалізація найбільш складних проектів. Основними перевагами технології трьохвимірного лазерного сканування прийнято вважати високу швидкість збору данних і надмірність польових вимірювань, що безпосередньо впливає на економію витрат. Ці переваги відносяться і до мобільних систем сканування, але з тим додаванням, що швидкічть зйомки дорівнює швидкості руху автомобіля (40 - 70 км/год).

Що стосується характерних особливостей данної системи, то до них додаються нові переваги - захищена, міцна і легка конструкція з низьким енергоспожванням, можливість конфігурування під конкретну задачу, компактність і універсальність зберігання.

Организації, що вже мають досвід роботи з обладнанням компанії Trimble, легко зможуть вбудувати мобільну скануючу систему MX2 в виробничий процес. Данні сканування сумісні з геодезичними данними, що отримані оптико-електронними і супутниковими приладами, а сучасні програми дозволяють виконувати їх. сумісну обробку.

Компанії, що тільки формують геодезичні підрозділи, зможуть підібрати засоби вимірювань і програмне забезпечення найбільш ефективним чином, будучи упевненими в сумісності їх зі скануючою системою Trimble MX2.

Початок польових робіт за допомогою системи Trimble MX2 можливий вже через 2 - 3 дні після введення в експлуатацію і тренінга персоналу. Економічну необхідність придбання мобільної скануючої системыи легко оцінити виходячи з майбутніх об“ємів робіт. Система Trimble MX2 підвищує продуктивність зйомки в рази. По експертним оцінкам мінімум в 10 разів збільшує швидкість збору данних у порівнянні з наземним скануванням або тахеометричною зйомкою. Мобільний сканер стає необхідним, коли треба різко збільшити об“єм робіт, не вдаючись до збільшення штату співробітників чи залучення багаточисельних субпідрядників.

Строк повернення інвестицій, що вкладені в нове обладнання, може складати від одного до трьох польових сезонів, в залежності від рентабельності проектів і щільності граіку робіт.

Общий рейтинг
0,00
Оценок – 0
5
0%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%
Оставить отзыв
Пожалуйста, оцените по 5 бальной шкале
Возникли вопросы?
Звоните по телефону:

Или оставьте нам свой номер телефона. Мы свяжемся с Вами в ближайшее время.


* - поля, обязательные для заполнения

* - поля, обязательные для заполнения

Оставить заявку на обратный звонок